Rusza konkurs "Odblaskowa Szkoła" 2013

Konkurs "Odblaskowa Szkoła" corocznie organizowany przez KWP w Krakowie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci uczestniczących w ruchu drogowym. Po zmroku i w innych sutuacjach ograniczonej widoczności pieszy a także rowerzysta są prawie niewidoczni dla kierujących pojazdami mechanicznymi przez co ich życie jest w poważnym niebezpieczeństwie. W związku z powyższym, po zmroku i w innych sytuacjach ograniczonej widoczności każde dziecko (a także i dorosły) powinno być wyposażone w elementy odblaskowe aby mogło być zauważone przez kierujących pojazdami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, nasza szkoła ponownie przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu. Podobnie jak w poprzednich latach koordynatorem szkolnej akcji jest Pani mgr inż. Barbara Bednarek – Opiło.

Warto przypomnieć, że zgodnie z regulaminem konkursu, szkoły które zajmą miejsca od 1 do 10 w województwie zostaną nagrodzone certyfikatem "Odblaskowa Szkoła" .

Życzymy powodzenia w konkursie i ... bezpieczeństwa na drodze !