SPRAWDZIAN KOŃCOWY 2 0 1 3

Klasa 6 kończąca w roku szkolnym 2012/13 Szkołę Podstawową w Lipiu uzyskała średni wynik 33,0 pkt na 40 możliwych (!), znacząco przyczyniając się do uzyskania przez gminę najwyższego wyniku w powiecie nowosądeckim (średni wynik w gminie 26,1). Uzyskany przez uczniów z Lipia wynik to 2 wynik w powiecie. Nieznacznie wyższą średnią uzyskała tylko szkoła w Niskowej, z którą w minionym roku SP Lipie uzyskała exequo wynik najwyższy w powiecie !

Dla porównania – średni wynik w powiecie nowosądeckim to 23,9 pkt a średni wynik w województwie małopolskim (w którym zwykle obok województwa mazowieckiego wyniki są najwyższe), to 25,1 pkt.

Warto jeszcze wspomnieć o skali staninowej . Można ją porównać z piramidą lub drabiną. Szczyt piramidy lub najwyższy szczebel drabiny, to stanin (czy też stanina) 9. Tam jest najmniej miejsca i tam mieści się najmniej szkół i najmniej uczniów. Do grupy tej zalicza się ok. 4 % szkół (a indywidualnie – uczniów), które uzyskały najwyższe wyniki w Polsce. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu w roku szkolnym 2012/13 "stanęli" właśnie na szczycie takiej piramidy i zostali zaliczeni do grupy szkół z 9 staninem. Co ciekawe, uczniom SP Lipie udało się to już trzeci raz z rzędu ! Takim samym wyczynem mogli się pochwalić absolwenci w latach 2011/12 i 2010/11 a tylko odrobinę niżej "stanęli" ich poprzednicy !

Pozostaje tylko pogratulować uczniom i ich rodzicom a przy okazji podziękować za fachowość i zaangażowanie tym, co organizowali i realizowali proces dydaktyczny w szkole, bo to poskutkowało osiągnięciem przez uczniów umiejętności na najwyższym poziomie w Polsce !