XV KONKURS RECYTATORSKI dla szkół podstawowych Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego - 2013

Odbywający się w Lipiu pod patronatem Starosty Nowosądeckiego konkurs, organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku nad Dunajcem.

Recytacji zawsze przysłuchuje się trzyosobowa komisja pod przewodnictwem przedstawiciela Pałacu Młodzieży a pozostałymi członkami komisji są przedstawiciele G O K w Gródku nad Dunajcem i Szkoły Podstawowej w Lipiu.

W pierwszym dniu dzieci klas 1-3 recytują dwa wiersze a w drugim uczniowie klas 4-6 prezentują wybrany wiersz i fragment prozy wyłącznie polskich autorów.

W pierwszym dniu tegorocznych zmagań (klasy 1-3) komisja przyznała nagrody :

1 miejsce – Julianna Kalloch z Zespołu Szkół w Podolu Górowej

(utwory Wandy Chotomskiej : "Synek Pingwinek" i "Kołysanka na żaby")

2 miejsce – Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie

Dolnej (utwory Juliana Tuwima: "Okulary" i "O Grzesiu kłamczuchu i o jego cioci")

3 miejsce – Adam Fałowski ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej

(utwory Jana Brzechwy: "Na straganie" i "Kłamczucha").

Przyznano też 2 wyróżnienia:

• Sandrze Kudzia ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (D. Wawiłow – "Jak tu ciemno" i D. Gellner - "Piłka") oraz

• Łukaszowi Bajorkowi z Zespołu Szkół w Gródku n/D. (Jan Brzechwa – "Żuraw i czapla" i "Na straganie")

W drugim dniu zmagań (klasy 4-6) komisja przyznała nagrody:

1 miejsce – Karolina Słowińska z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej

(Ludwik Jerzy Kern – "O rodzicach" i "Chodząca encyklopedia")

2 miejsce – Aleksandra Mordarska ze Szkoły Podstawowej w Roztoce Brzezinach

(utwory: Jana Brzechwa – "Czapla i ryby" oraz A. Domańska – "Żółta ciżemka" )

3 miejsce – Agnieszka Peciak ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej

(utwory: Wanda Chotomska – "Dwa koguty" oraz M. Musierowicz – "Kwiat

kalafiora" ).

Wyróżnienia otrzymali :

• Mikołaj Orzeł ze Szkoły Podstawowej w Stańkowej (utwory: Julian Tuwim - "O Grzesiu Kłamczuchu i o jego cioci" oraz Henryk Sienkiewicz – "Janko Muzykant),

• Natalia Tarasek z Zespołu Szkół w Podolu-Górowej (utwory: B. Stenka – "Oj, Hela" i Jan Brzechwa – "Żołądek")

• Marlena Sromek ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (utwory: K. Jerzykowska – "Spór o pióra" i K. Siesicka – "Jednostka przyjaźni")

• Zuzanna Słowińska z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej (utwory: Z. M. Miszczak – "O skutkach pewnej diety" i M. Terlikowska - "Ziółko") .

Konkurs przygotował Komitet Organizacyjny w składzie: Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu a dla wyróżnionych Dyrektor Szkoły Zygmunt Opiło. Posiłek ufundował GOK w Gródku n/D. a przygotowali przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Lipiu.

Wszystkim współorganizatorom, fundatorom nagród i oczywista – uczestnikom a także ich opiekunami składamy gorące podziękowania.

Do zobaczenia za rok !