XVII KONKURS RECYTATORSKI dla szkół podstawowych - 2015 -

Odbywający się w Lipiu pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka konkurs, organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gródku nad Dunajcem.

Recytacji przysłuchiwała się trzyosobowa komisja pod przewodnictwem przedstawiciela Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu – Pani Lidii Kowalczyk. Pozostałymi członkami Komisji byli przedstawiciele G O K w Gródku nad Dunajcem i Szkoły Podstawowej w Lipiu : Pan Andrzej Krupczyński i Pani Małgorzata Smaga.

W pierwszym dniu na scenie prezentowały się dzieci klas 1-3 w drugim zaś, uczniowie klas 4-6. Do konkursu zgłoszono 22 dzieci z 11 szkół w pierwszej kategorii wiekowej i 20 dzieci z 10 szkół w drugiej kategorii.

Uczestnicy konkursu recytowali wybrany wiersz i fragment prozy wyłącznie polskich autorów.

W pierwszym dniu zmagań (klasy 1-3) komisja przyznała nagrody :

1 miejsce – Gabriela Biernacka z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej (utwory : D. Wawiłow – "Daktyle" oraz M. Kownacka – "Plastusiowy

pamiętnik"). Przygotowanie : Pani Ewa Pasionek

2 miejsce – Jakub Saczka ze Szkoły Podstawowej w Rąbkowej (utwory: J. Brzechwa - "Kwoka" oraz I. Laudau - "Zwiedzamy zabytki").

3 miejsce – Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: D. Wawiłow - "Kruk i żaba" oraz M. Konopnicka - "O krasnoludkach i sierotce Marysi").

Wyróżnienia otrzymali:

• Nikola Cisowska z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: W. Szymborska – "Nic dwa razy" oraz J. Duszyńska – "Cudaczek wyśmiewaczek")

• Andrzej Klimek z Zespołu Szkół w Tęgoborzy (utwory: St. Orkan – "Legenda o Podhalu" oraz J.Tuwim – "Spóźniony słowik")

• Wiktoria Bielak ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (utwory: J. Brzechwa - "Kwoka" oraz Elżbieta Pałasz - "Klasowa umowa")

W drugim dniu zmagań (klasy 4-6) komisja przyznała nagrody:

1 miejsce – Gabriela Gieniec ze Szkoły Podstawowej w Siennej (utwory: W. Szymborska -"Minuta ciszy po ..." oraz S. Żeromski – "Syzyfowe prace"). Przygotowanie : Anna Biernacka - Procyk

2 miejsce – Gabriela Gądek z Zespołu Szkół w Przydonicy (utwory: A. Mickiewicz – "Przyjaciele" oraz A. Bahdaj – "Kapelusz za 100 tysięcy").

3 miejsce – Marlena Sromek ze Szkoły Podstawowej w Lipiu (utwory: D. Gelner - "Czekoladki dla sąsiadki" oraz K. Makuszyński – "Panna z mokrą głową").

Wyróżnienia otrzymali :

- Natalia Tarasek z Zespołu Szkół w Podolu-Górowej (utwory: H. Niewiadomska – "Mole

książkowe" oraz W. Gomulicki – "Wspomnienia niebieskiego mundurka")

- Karol Kuś z Zespołu Szkół w Gródku n/D. (utwory: I. Krasicki – "Czapla, ryby i rak" oraz I. Jurgielewiczowa – "Ten obcy")

- Aleksandra Biernacka z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej

(utwory: Ludwik Jerzy Kern – "Rozmowa z pluskwą" oraz Jan Brzechwa – "Akademia pana Kleksa")

Konkurs przygotował Komitet Organizacyjny w składzie: Małgorzata Smaga i Zygmunt Opiło. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Komitet Organizacyjny. Poczęstunek ufundował GOK w Gródku n/D. a przygotowali przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Lipiu.

Wszystkim współorganizatorom, fundatorom nagród i oczywista – uczestnikom a także ich opiekunom składamy gorące podziękowania.

Do zobaczenia  !