Gminne Biegi Przełajowe 2014

Jak co roku we wrześniu, uczniowie szkół gminy Gródek n/D. spotkali się na jesiennych biegach przełajowych. Miejscem tegorocznego spotkania biegaczy był bulwar nad zatoką w Bartkowej. W zawodach jak zwykle nie mogło zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej w Lipiu, którzy dzielnie walczyli na biegowych trasach. Już sam udział jest godny pochwały ale byli i tacy, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

Na takie wyróżnienie bez wątpienia zasłużyła Dominika Turek, która zdobyła brązowy medal w biegu dziewcząt rocznika 2003 i tym samym wywalczyła sobie awans na zawody powiatowe.

Tuż za podium do mety dobiegli i również wywalczyli prawo startu w biegach powiatowych inni uczniowie SP Lipie:

- Karolina   Cewka      (rocznik 2003)

- Bartłomiej Mrzygłód  (rocznik 2003)

- Marta      Wolak      (rocznik 2004)

- Mateusz   Rembiasz (rocznik 2002)

Ponadto Marlena Sromek (rocznik 2002) wywalczyła miejsce rezerwowej.

Ostatecznie w Powiatowych Biegach Przełajowych, które rozegrano na Helenie w Nowym Sączu, wystartowali i reprezentowali gminę:

Dominika Turek, Marta Wolak, Marlena Sromek i Bartłomiej Mrzygłód.